Jeff Bzdelik, guru defensywy rakiet, przechodzący na emeryturę p

17/09/2018 0
Na początku otwarcia obozu szkoleniowego, Houston Rockets, kojarzony z głównym trenerem Jeffem Bzdelikiem - architektem defensywy nr 6 w rankingu franczyzowym - przechodzi na emeryturę, źródła ligowe powiedziały ESPN.
 
65-letni Bzdelik poinformował trenera Mike'a D'Antoni i dyrektora generalnego Daryla Moreya o swojej decyzji w niedzielę. Bzdelik rozważa przejście na emeryturę przez całe lato i nie ma problemów ze zdrowiem, które by podyktowały decyzję, podały źródła.
 
Obrona Bzdelika przekształciła się w jedną z najlepszych drużyn NBA w zeszłym sezonie, znacznie podnosząc się statystycznie w kolejnych sezonach, w których go nadzorował. Asystent rakiet Roy Rogers ma przejąć większość obowiązków obronnych, ale będzie miał pomoc dla personelu.
 
Houston miał najlepszy rekord NBA w sezonie regularnym i osiągnął 7 mecz, zanim przegrał z Golden State podczas finału Konferencji Zachodniej w zeszłym sezonie.
 
Bzdelik rozpoczął karierę w NBA 30 lat temu jako skaut, ostatecznie pracował dla Pat Riley z New York Knicks i został głównym trenerem Denver Nuggets w latach 2002-2004. Był trenerem college'u w Air Force, Colorado i Wake Forest.