Gwiazda Golden State Warriors Stephen Curry wzywa do zlikwidowan

27/08/2018 0
Gwiazda Golden State Warriors koszulki nba dla dzieci, Stephen Curry, opowiadała się za zamknięciem różnicy w wynagrodzeniu w Dniu Kobiet.
 
Curry, jeden z najsłynniejszych sportowców w Ameryce, od dawna wykorzystuje swoją platformę do wypowiadania się na tematy społeczne. W przeszłości starł się z Donaldem Trumpem o politykę prezydenta - coś, co doprowadziło do tego, że Warriors nie zostali zaproszeni do Białego Domu po zdobyciu mistrzostwa NBA.
 
W niedzielę Curry zwrócił uwagę na różnicę w wynagrodzeniach. "Myślę, że ważne jest, abyśmy wszyscy razem poszli razem, aby dowiedzieć się, jak możemy to zrobić, tak szybko, jak to możliwe", napisał w "Trybunach graczy". "Nie tylko jako" ojcowie córek "lub z tych różnych powodów. I nie tylko w Dzień Kobiet. Każdego dnia - wtedy musimy pracować nad zlikwidowaniem różnicy w wynagrodzeniach w tym kraju. Ponieważ każdy dzień ma miejsce, gdy różnica w wynagrodzeniach dotyka kobiet. I każdego dnia, kiedy różnica w wynagrodzeniach przesyła kobietom złe wiadomości o tym, kim są i jak są cenione, i co mogą, a czego nie mogą się stać. "
 
Curry napisał, że był pod silnym wpływem jego matki i żony. "Miałem szczęście, że wychowywała mnie moja mama, Sonya - niesamowita i zaciekle pryncypialna kobieta, która miała odwagę i wizję, by założyć własną szkołę, chrześcijańską szkołę Montessori w Lake Norman" - napisał. "Przez ostatnie siedem lat miałem szczęście, że poślubiłem inną niesamowitą i zaciekle pryncypialną kobietę Golden State Warriors nba koszulki, w Ayesha ... A jedną z lekcji tej edukacji, która naprawdę mi się wyróżniała, jest: zawsze słuchać kobiet, aby zawsze pozostać wierzącym w kobiety i - jeśli chodzi o czyjekolwiek oczekiwania wobec kobiet - zawsze pozostawać wyzwaniem dla idei tego, co słuszne. "
 
Różnica w wynagrodzeniach była ostatnio bardzo popularna w profesjonalnej koszykówce. Podczas gdy około 50% dochodów NBA przysługuje graczom, ich kobiece koleżanki w WNBA otrzymują około 25%. "Nie chcę powiedzieć, że narzekamy na wynagrodzenie, ale duża różnica w wynagrodzeniu, wielu ludzi zakłada, że ​​zarabiamy miliony dolarów, a my nie jesteśmy", powiedział New York Liberty Center Kiah Stokes The Guardian ten miesiąc. "Nie mówimy, że zasługujemy na miliony dolarów, ale tylko po to, aby poinformować ludzi."
 
Curry zdobył trzy tytuły NBA z Warriors i został uznany za najcenniejszego gracza ligi w 2015 i 2016 roku.