Golden State Warriors oferuje nowy kontrakt Quinn Cook

06/04/2018 0
Quinn Cook jest jedną z pozytywnych niespodzianek Golden State Warriors. Straż nadal gra z kontraktem dwukierunkowym, ale mistrz chce przekształcić to w prawdziwy wieloletni kontrakt.
 
Zgłaszają to Chris Haynes i Marc J. Spears z ESPN. W związku z tym, Wojownicy zgłaszają wykonanie do 10 kwietnia, aby użyć Cook'a w fazie playoff. Istnieje już porozumienie w sprawie dokumentu roboczego na dwa lata.
 
Dwupiętrowy kontrakt został ponownie uruchomiony przed tym sezonem, umożliwiając drużynom korzystanie z jednego gracza w G-League i NBA. Jednak gracz z taką umową może spędzić maksymalnie 45 dni z zespołem NBA.
 
25-letni Cook byłby pierwszym graczem w historii, który uzyskałby udział w play-off z taką umową. Jednak Wojownicy wciąż muszą zrobić miejsce dla Kucharza w swojej drużynie, ponieważ mają już 15 gwarantowanych miejsc. Ostatnio spekulowano, że Omri Casspi może zostać zwolniony za to.
 
Cook przekonał się w zastępstwie Stephena Curry'ego i zdobył dwucyfrową liczbę w ostatnich 11 meczach. Dwukrotny MVP, który prawdopodobnie będzie odpowiedni do drugiej rundy play-off, Cook, jako starter pierwszego, odgrywa ważną rolę dla mistrza.
 
W sumie 29 misji w tym sezonie, Guard postawił średnio 8,9 punktu i 2,5 asysty. W sezonie 2016/17 Cook ukończył w sumie 14 gier dla Dallas Mavericks i New Orleans Pelicans.