Czy Kobe Bryant ma rację w ocenie Jayson Tatum

02/08/2018 0
Kobe Bryant mógł nieco żartować w zeszłym tygodniu, kiedy zapytał, dlaczego Los Angeles Lakers nie przygotowali Jaysona Tatuma. Mimo to komentarz wywołał poruszenie w mediach społecznościowych po tym, jak zobaczył go w pracy z fenomenem Celtics.
 
To musi być trudne dla fanów Los Angeles Lakers, aby zobaczyć legendę Lakers, jak Kobe Bryant przekazując wiedzę rywalowi w Jayson Tatum zamiast jednego z członków młodego rdzenia Laker. Jednak po jego spektakularnym sezonie debiutanckim i przełomowym występie w fazie playoff, pytanie Kobe'a o nieprzypisanie go w 2017 roku jest uczciwe.
 
Rzeczywisty cytat pochodzi od trenera Tatuma Drew Hanlena, który powiedział "The Sidelines with Evan Daniels"
 
Ta uwaga powinna być postrzegana tylko jako pochwała dla Tatuma, a nie uderzenie w Lonzo Ball lub jakiegokolwiek młodego gracza w liście Lakers. Kobe prawdopodobnie jest komplementem dla gracza, który przyznał, że wymodelował swoją grę za nim.
 
Nadal jest zbyt wcześnie, aby zadzwonić, że Lakers źle się spisali, przygotowując Lonzo Ball z numerem 2 na Tatum.
 
Piłka mogła nie sprostać jego wysokim oczekiwaniom w pierwszym roku wytyczonym przez jego ojca i Magic'a Johnsona, ale grał na tyle dobrze, by pokazać, że może być Lakerskiem punktualnym obrońcą przyszłości. Wszystko, co działo się w grze Ball, wyglądało powyżej średniej w pierwszym roku, oprócz tego, że był strzałem w dziesiątkę, i to jest coś, co może poprawić, jeśli jego forma stanie się bardziej spójna.
 
Nawet z jego trudami strzelania piłkę, Ball nadal miał solidny sezon debiutant statystycznie. Piłka zakończyła się średnią z 10,2 punktu, 6,9 zbiórki i 7,2 asyst.
 
Jedyną kategorią, w której Tatum był lepszy od Ball in, był wynik 13,9 i to było oczekiwane przy wchodzeniu do projektu. Lakers nie napisali, że Ball jest ich pierwszą opcją punktowania. Ponieważ był lepszy niż Tatum w prawie każdej innej kategorii, ich wybór nie powinien być tak mocno krytykowany.